KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16448076
nr 1644 8076
Tord Leander Engström
(1914-1985), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 38x46 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
Tord Leander Engström, svensk målare född i Stockholm 1914, död 1985.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 23 september 2024
kl 19:47:32
300 kr
500 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Tord Leander Engström
Läs mer om Tord Leander Engström